Slide background
رفاهی

خدمات رفاهی

موسسه با طراحی و فراهم‌آوری امکاناتی مناسب برای سفرهای زیارتی به کربلا و نجف، مشهد، قم و سیاحتی به بیش از هفتاد مقصد گردشگری در سراسر کشور، ضمن تکریم بازنشستگان و مستمری‌بگیران، با دراختیار قراردادن شرایط و فضای مناسب کوشیده است، منزلت بازنشسته را در جامعه و نزد خانواده‌اش حفظ کند و همچنین هزینه‌های سفر را از راه‌های متنوع کاهش دهد. این سفرها  بدون پیش پرداخت و سود به صورت اقساطی از فیش حقوقی بازنشسته کسر می‌شود..

الف) سفرهای زیارتی و ساحتی بازنشستگان و مستمری بگیران ن.م:

دوران بازنشستگی زمانی است برای آرامش و استراحت پس از عمری کار و تلاش مستمر. یکی از تفریحات مناسب که علاوه بر پر کردن زمان‌های فراغت، موجب شادابی روح، طراوت جسم و گذراندن اوقاتی خوش با خانواده می‌شود، گردش و سفر است. موسسه در این زمینه با طراحی و فراهم آوری امکاناتی مناسب برای سفرهای زیارتی و سیاحتی به نقاط مختلف کشور ضمن تکریم بازنشستگان و مستمری‌بگیران، با دراختیار قراردادن شرایط و فضای مناسب کوشیده است منزلت بازنشسته را در جامعه و نزد خانواده‌اش حفظ کند و همچنین هزینه‌های سفر را از راه‌های متنوع کاهش دهد.

فرایند ثبت نام:

کسب اطلاعات در مورد سفرهای موجود با مراجعه به سایت  www.esata.ir (لینک موسسه توانمندسازی) و جهت مشاهده عکس و قیمت هتل‌ها به سایت www.42026.ir (لینک لیست مراکز رفاهی) و یا تماس با شماره 42026-021، ملاحظه‌ی فیش حقوقی، از طریق کانون‌های بازنشستگان یا از طریق کانال‌های اطلاع رسانی موسسه در سروش و آی گپ

نحوه ثبت نام سفر حضوری:

1-مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک ساتا در سراسر کشور همراه با مدارک شناسایی (کارت ملی و کد شناسایی بازنشستگی)

3-تکمیل ثبت نام در سامانه توسط متصدی و امضا و اثر انگشت فرم نهایی

4-اسکن مدارک در سامانه برای دسترسی سایر کاربران

5-تحویل مدارک لازم به بازنشسته برای ارائه به هتل مد نظر

6-هماهنگی اعزام به سفر یا حضور به موقع در هتل همراه با مدارک لازم

7-دریافت صورت حساب پس از پایان سفر از هتل و تایید توسط بازنشسته

8-پرداخت صورت حساب از طریق وام موسسه و کسر آن از حقوق بازنشسته طی اقساط 15ماهه

نحوه ثبت نام سفر غیرحضوری:

الف)سامانه تلفنی(42026-021)

 1-تماس با سامانه تلفنی 42026-021

 2-ارتباط با کارشناس گردشگری

 3-رزرو هتل

 4-ارسال پیامک ثبت نام برای بازنشسته

 5-مراجعه به هتل

 6-دریافت خدمات و تایید صورت حساب

ب)ثبت نام اینترنتی با مراجعه به سایت  www.esata.ir (لینک توانمندسازی) یا سایت www.42026.ir (لینک ثبت نام سفر)

1-ورود به سایت موسسهwww.42026.ir (لینک ثبت نام)

2-ثبت نام در سایت به ترتیب:  ورود کد بیمه و رمز امنیتی و ارسال رمز عبور برای تلفن همراه شاغل(فقط یکبار)

3-وارد کردن کد بیمه، رمز عبور و رمز امنیتی جهت ورود به سایت

4-انتخاب شهر و هتل مورد نظر و انتخاب پکیج مورد نیاز

5-انتخاب تاریخ رزرو و ثبت تعداد نفرات، نوع پرداخت و ... و تایید نهایی

6-ثبت نام و نام خانوادگی و مشخصات افراد مورد نظر

الزامات و مقرارت:

الف) مبلغ وام و تسهیلات :

1-موسسه مبلغ سفر را به صورت قرض الحسنه به بازنشسته پرداخت می‌نماید.

2-بازنشسته متعهد است علاوه بر بازپرداخت اصل وام دریافتی ، 2 درصد بابت بیمه مانده بدهکار وام را به موسسه طی یک قسط جداگانه پرداخت نماید که طی یک قسط از فیش حقوقی کسر خواهد شد و مبلغ 75 هزار ریال نیز بابت بیمه سفر طبق شرایط ذیل نیز به صورت یک قسط یکجا(حتی در ثبت نام‌های نقدی)به موسسه پرداخت نماید.

ب) شرایط بازپرداخت وام :

1-بازنشسته موظف است اصل وام دریافتی را به صورت 15 قسط مساوی و متوالی بپردازد.

2-چنانچه بازنشسته به هر دلیل از پرداخت اقساط مقرر در بند فوق در موعد معین، استنکاف ورزد و یا بیش از یک ماه از تاریخ سررسید، اقساط را به تاخیر اندازد، کلیه دیون ناشی از قرارداد حاضر تبدیل به حال شده و موسسه می‌تواند کلیه مطالبات خود را به صورت یکجا از وام گیرنده مطالبه نماید.

3-بازنشسته موظف است دو درصد بیمه مانده بدهکار وام را به صورت یکجا طی یک قسط به همراه اولین قسط (فقط در ثبت نام‌های اقساطی)پرداخت نماید.

ج) تعهدات :

1-به موجب قرارداد حاضر و ضمن عقد لازم خارج به سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (موسسه) وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر با سلب حق ضم امین و وکیل اعطا نمود تا اقساط وام، خسارت و یا سایر مطالبات موسسه را از طریق فیش حقوقی وام گیرنده با هرگونه سپرده وی نزد اشخاص حقیقی و حقوقی برداشت و احتساب نماید. در ضمن هرگونه سوءاستفاده و یا تخلف از کاربری بازنشسته(در ثبت نام‌های اینترنتی) بعهده شخص بازنشسته می‌باشد لذا از دراختیار گذاشتن رمز خود در اختیار دیگران خودداری فرمائید.

2-درصورت عدم مراجعه فرد معرفی شده، هزینه‌های مربوطه می‌بایستی از سوی شخص متقاضی پرداخت شود.

3-رعایت شئونات اسلامی در طول برگزاری تور الزامی است.

د)قوانین انصراف:

1-انصراف از زمان ثبت نام تا یک هفته قبل از شروع سفر، 10% هزینه سفرجریمه از حقوق بازنشسته کسر و به هتل پرداخت می‌گردد.

2-انصراف از یک هفته قبل از سفر تا 48 ساعت مانده به روز سفر، 50% هزینه سفر جریمه از حقوق بازنشسته کسر و به هتل پرداخت می‌گردد.

3-انصراف از 48 ساعت تا روز سفر یک روز کامل محاسبه خواهد شد.

ه)قوانین سفر:

1-با توجه به قانون تفکیک محرم از نامحرم در اماکن اقامتی و هتل‌ها لطفا هنگام ثبت نام به این موضوع توجه شود.

2-هزینه‌های خارج از بسته‌ی سفر که از پیش، مشخص و به متقاضی ارائه می‌شود (همچون استفاده از کافی شاپ هتل ،نفرات مازاد بر لیست اولیه و ...) بر عهده‌ی خود بازنشسته بوده که باید نقدا در هتل پرداخت شود.

3-پذیرش میهمانان از ساعت 13 روز اول سفر انجام می‌گیرد. همچنین امکان پذیرایی و اسکان میهمانان نهایتا تا ساعت 10 صبح روز آخر سفر وجود دارد.

4-رعایت شئونات اسلامی و اخلاق عمومی و اجتماعی در اماکن اقامتی و هتل‌های اعزامی الزامی است.

5-همراه داشتن شناسنامه برای پذیرش در اماکن اقامتی و هتل‌ها الزامی است.

6-جهت ثبت نام اینترنتی،در دفاتر ساتا و یا تماس با سامانه تلفنی 42026-021(جهت ثبت نام تلفنی تماس توسط شخص بازنشسته و همراه داشتن شماره بیمه(ثبت در دفترچه بیمه خدمات درمانی)،کدملی و تاریخ تولد و شماره شناسنامه نفرات همراه اجباری است).

7-شماره تماس جهت انتقادات و پیشنهادات 42026-021(سفر)

8-ملاک کسر از حقوق، صورتحساب هتل بازنشسته می باشد.

9-حداکثر وام اعطایی به بازنشسته 30 میلیون ریال در بازه زمانی 15 ماه می باشد و رعایت سقف انتخاب اتاق حداکثر 3 اتاق در یک پیکج جهت بازنشسته توسط دفاتر الزامی است.

و)بیمه سفر:

1-تمامی بازنشستگان دارای بیمه سفر به شرح ذیل بوده که هزینه بیمه صرفا به صورت اقساط (حتی در ثبت نام‌های نقدی)و به صورت یک کد کسر از حقوق مجزا از حقوق بازنشسته کسر می‌گردد. شروع بیمه از یک روز قبل از ورود به هتل آغاز و تا پایان روز خروج از هتل ادامه دارد.

2-شماره تماس جهت مشاوره و دریافت خسارت در خصوص بیمه سفر:02188315804 /02188315783

3-کلیه سفرها (اقساط و نقدی) بدون سود بوده و صرفا در ثبت نام‌های اقساطی مبلغ 2%بابت بیمه عمر مانده بدهکار وام پرداختی به هزینه سفرها اضافه می‌گردد.

4-تعهدات بیمه سفر بازنشستگان

عنوان پوشش:                         سقف تعهدات                                              عنوان پوشش                            سقف تعهدات

فوت به هرعلت:                    000/000/120 ریال                                       هزینه پزشکی ناشی از حادثه          000/00/20 ریال

فوت به علت حادثه:               000/000/200 ریال                                       بازگرداندن جسد                         000/000/8 ریال

نقص عضو حادثه:                  000/000/200 ریال                                       سرقت از صندق عقب                   000/000/5 ریال

ب)سفر عتبات عالیات (کربلا) بازنشستگان و مستمری‌بگیران:

پیرو اعزام بازنشستگان و مستمری‌بگیران به سفرهای داخلی و رضایت قابل قبول استفاده کنندگان از این امکانات، درخواست‌های فراوانی از سوی جامعه‌ی هدف برای ترتیب دادن سفرهای زیارتی خارج از کشور صورت گرفت. همین مطالبه، ما را بر آن داشت تا برنامه‌ریزی برای اعزام علاقه‌مندان به سفرهای زیارتی به مقصد کشورهای عراق و سوریه را در دستور کار قرار دهیم. در حال حاضر سفر به عتبات عالیات اجرایی شده اما سفر به سوریه به خاطر ملاحظات امنیتی مسکوت مانده است.

فرایند ثبت نام:

1-بازنشستگان ن.م که قصد تشرف به عتبات با استفاده از تسهیلات مربوطه را دارند باید با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک  ساتا نسبت به ثبت نام تسهیلات اقدام نمایند.

2-پس از ثبت نام در دفاتر خدمات الکترونیک ساتا، متقاضی به یکی از دفاتر مجاز زیارتی سازمان حج و زیارت مراجعه نموده، متصدی ثبت نام دفتر زیارتی با ورود به سامانه عتبات، در منوی "ثبت نام مقدماتی بازنشستگان"، اقدام به ثبت نام متقاضی می‌نماید.

3-سیستم استعلام لازم را از موسسه توانمندسازی به عمل آورده و در صورت وجود مجوز مراحل ثبت نام تکمیل و قبض هزینه ما به التفاوت با کسر وام اعطایی را صادر و به متقاضی تحویل داده می‌شود تا ظرف مدت 48 ساعت اقدام به پرداخت نماید.

4-پس از واریز وجه ما به التفاوت توسط متقاضی، مبلغ تسهیلات به صورت سیستمی توسط موسسه توانمند سازی به حساب تجمیع وجوه عتبات عالیات واریز می‌گردد.

5-اقساط تسهیلات اعطایی به صورت ماهانه از حساب بازنشستگان توسط موسسه توانمندسازی کسر خواهد شد.

الزامات و مقررات:

1-وام 15 میلیون ریالی این سفر فقط به بازنشسته و همسر وی تعلق می‌گیرد و سایر همراهان باید تمام هزینه‌ی سفر را نقدا بپردازند.

2-چنانچه حقوق متقاضی کفاف اقساط را ندهد می‌تواند مبلغی را به صورت نقدی بپردازد تا این کسری جبران گردد. پرداخت تمام هزینه سفر به صورت نقدی نیز میسر است.

3-انصراف از سفر طبق مقررات و شرایط سازمان حج و زیارت صورت می‌گیرد.

4-معرفی و اعزام نفرات توسط متقاضی هیچ محدودیتی از نظر نسبت و تعداد ندارد.

5-قیمت سفر با کاروان‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد. نوع هواپیما و هتل محل اقامت در قیمت سفر موثر است.

پرسش و پاسخ سفرها:

1- آیا سفرها با وسیله ایاب و ذهاب می باشد؟

پاسخ: خیر.

2- هزینه تمام شده سفرها چگونه می‌باشد؟

پاسخ: با توجه به عقد قرارداد گروهی قیمت‌ها بسیار پایین‌تر از قیمت مصوب اتحادیه هتل‌ها بوده و قیمت تمام شده نیز بنا به نوع هتل متفاوت می‌باشد. جهت کسب آخرین قیمت‌ها به سایت www.42026.ir و یا www.esata.ir (لینک توانمندسازی) و یا با شماره 42026-021 تماس حاصل نماید.

3- امکانات تفریحی مراکز چگونه است؟

پاسخ: با توجه به درجه هتل متفاوت است برای اطلاعات بیشتر به سایت www.42026.ir و یا www.esata.ir (لینک توانمندسازی) مراجعه و یا با شماره 42026-021 تماس حاصل نماید.

4-محل انجام ثبت نام سفر کجا می باشد؟

پاسخ: الف- ثبت نام اینترنتی از طریق لینک ثبت نام سفر در سایت www.42026.ir و یا www.esata.ir (لینک توانمندسازی) 

ب- تماس با سامانه تلفنی 42026-021

ج- دفاتر خدمات الکترونیک ساتا در سراسر کشور.

5- تسویه هزینه سفر چگونه است؟

پاسخ: نقدی و یا اقساط 15 ماهه به صورت کسر از حقوق بازنشسته (بدون سود و بدون پیش پرداخت).

6- آیا ثبت نام اینترنتی وجود دارد یا خیر؟

پاسخ : بله، ثبت نام اینترنتی از طریق لینک ثبت نام سفر در سایت www.42026.ir و یا www.esata.ir (لینک توانمندسازی).

7- امکانات داخلی هتل‌ها چگونه است؟

پاسخ : با توجه به درجه هتل‌ها متفاوت است. جهت مشاهده عکس مراکز به سایت www.42026.ir و یا www.esata.ir (لینک توانمند سازی) مراجعه و یا با شماره 42026-021 تماس حاصل نمائید.

8- تعداد نفراتی که میتواند با بازنشسته به سفر بروند؟

پاسخ : هیچگونه محدودیتی ندارد و صرفا رعایت محارم در اماکن الزامی است و حداکثر سقف وام اعطایی 30 میلیون ریال می‌باشد.

9- هزینه ثبت نام سفرها چگونه است؟

پاسخ: با توجه به درجه هتل و فصل سفر متفاوت می باشد برای اطلاعات بیشتر  به سایت www.42026.ir و یا www.esata.ir (لینک توانمندسازی) و یا با شماره 42026-021 تماس حاصل نماید.

10- شرایط ثبت نام از قبیل قرعه کشی ... جهت ثبت نام سفر وجود دارد؟

پاسخ : خیر، انجام سفر منوط به اولویت ثبت نام در سامانه سفر (در دفاتر ساتا در سراسر کشور و یا موسسه توانمند سازی) می باشد.

11- زمان مراجعه برای ثبت نام؟

پاسخ: بابت بعضی از هتل‌ها تا 48 ساعت قبل از ورود به هتل می‌توان ثبت نام و یا انصراف از سفر را انجام داد و  در بعضی از هتل‌ها نیز یک هفته قبل از ورود به هتل می‌توان ثبت نام و یا انصراف از سفر را انجام داد.

12-  شرایط انصراف به چه شکل می‌باشد؟

پاسخ : انصراف از زمان ثبت نام تا یک هفته قبل از شروع سفر، 10% هزینه سفر، انصراف از یک هفته قبل از سفر تا 48 ساعت مانده به روز سفر، 50% هزینه سفر جریمه از حقوق بازنشسته کسر و به هتل پرداخت می‌گردد، انصراف از 48 ساعت تا روز سفر یک روز کامل محاسبه خواهد شد.

13- جابجایی نفرات ثبت نامی وجود دارد یا خیر؟

پاسخ :  جابجایی نفرات بلامانع است با توجه به این مهم که محارم در نظر گرفته شود.

14-نسبت افرادی که بازنشسته میتواند همراه خود به سفر ببرد؟

پاسخ : محدودیتی وجود ندارد و صرفا رعایت محارم در کلیه مراکز الزامی است.

15- آیا مستمری بگیر می توانند از سفرها استفاده کنند؟

پاسخ: بله.

16- آیا مکان هتل‌ها و اتاق‌ها از لحاظ تمیزی مناسب است؟

پاسخ: از لحاظ تمیزی کلیه مراکز ملزم به رعایت بهداشت می‌باشند و در خصوص نوع خدمات و مکان هتل با توجه به نوع و درجه هتل متفاوت می‌باشد. برای اطلاع بیشتر به سایت www.42026.ir و یا www.esata.ir (لینک توانمندسازی) مراجعه و یا با شماره 42026-021 تماس حاصل نماید.